Nøkkelinformasjon
Om studiet
Linjen for deg som trives med variert aktivitet og trening, og som er glad i ,eller ønsker mer erfaring med friluftsliv. Passer for alle! Vi lager opplegg rundt hver enkelts utgangspunkt
Multisport og friluftsliv er en idrettslinje med fokus på å skape gode opplevelser sammen. Mestring, moro og samhold i klassen er det aller viktigste. Vi skal utfordre oss selv, pushe hverandre, heie på hverandre, og være hverandres beste støttespillere.
Ulike aktiviteter:
- Fotball
- Footvolley
- Golf
- Frisbeegolf
- Padeltennis
- Volleyball
- Beachvolleyball
- Klatring ute og inne
- Sykling
- Innebandy
- Curling
- Hockey og skøyter
- Crossfit-trening
- Styrketrening
- Skogs- og fjellturer
- Badminton
- Boksing
- Svømming
- Surfing
- Seiling
- Styrketrening
- Strikkhopp
- DNT- tur
- Sykkeltur
- Topptur vinter med ski og skredkurs
- Solodøgn
- Kanotur og overnatting under åpen himmel
- Bålkos
For eksempel prosjekter som Mesternes Mester, Amazing race med ulike aktiviteter + ulike lagkonkurranser med mange ulike aktiviteter.
- Mange spennende, korte turer i Norge på høsten, og første utenlandsturen vår er tur til Sri Lanka i november
- Møt våren i Portugal
Sri Lanka:
Vi bor på magiske Jungle Beach. Her er det perfekte forhold for variert trening, beachvolley, bading og fellesskap i solnedgangen. I tillegg blir det surfing, matlagingskurs, safari, skolebesøk og spennende utflukter.
Portugal:
Vårturen går til Portugal. Her skal vi bl.annet spille beachvolly og surfe på endeløse strendet, oppleve Lisboa, en skikkelig kul by med spennende arkitektur og en herlig atmosfære
Holdninger: På linja utvikler vi nye vennskap, snakker ærlig om livet og deler humor, gleder og utfordringer. Du lærer å jobbe med karakterbygging og respekt i praksis.
Blir du med?