Fakta

Sted:
NTNU VIDERE
Studietype:
Enkeltemne
Studieform: Samlingsbasert
Oppstart: 25. september
Pris:

8300

Studiepoeng:
7.5
Søknadsfrist: 1. juni

Informasjon er oppdatert av NTNU Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet

.

Om studiet

I dette emnet får lærere innsikt i et mangfold av prosjektbaserte arbeidsformer som skaper muligheter for at elevene går i dybden i fagstoff i enkeltfag og forstår sammenhenger på tvers av fag. Rundt 250 lærere i Trøndelag har gjennomført hele eller deler av emnet, og de har gitt veldig positive tilbakemeldinger. 


Emnet omhandler hvordan lærere i ungdomsskole og videregående skole kan organisere opplæringen gjennom ulike prosjektbaserte arbeidsformer slik at eleven får ressurser og tid til å gå i dybden i fagstoff i enkeltfag og på tvers av fag.

Mestring, identitet, kreativitet, samhandling og praktisk-estetiske aktiviteter forstås som sentrale elementer for å skape muligheter for meningsfull læring for elevene. Emnet er praksisnært, og studentene får utvidet sin pedagogiske verktøykiste gjennom å prøve ut ulike prosjektbaserte arbeidsformer alene og i gruppe.  

Læringsformer og aktiviteter
Emnet er praksisnært, slik at man gjennom øvelser og seminar kobler teori og praksis og prøver ut ulike prosjektbaserte arbeidsformer alene og i gruppe. Forelesninger om prosjektbaserte arbeidsformer, aktiviteter i ulike faser av prosjektarbeid, dybdelæring, danning og læreres læring danner en teoretisk ramme for praktiske øvelser. Refleksjon og veiledning individuelt og i gruppe knyttes til utvikling av eget prosjekt.

Faglig ansvarlig er Vegard Johansen.

Andre faglærere: Daniel Schofield, Frank Norbeck, Ingunn Elder, Odin Fauskevåg, Tuva Schanke.

Undervisningsopplegg

Studium med fysiske samlinger

Opptakskrav

Bachelorgrad eller tilsvarende utdanning på minst 180 studiepoeng fra høgskole/universitet. 

For at søknaden skal bli behandlet må du laste opp vitnemål/karakterutskrifter innen søknadsfristen går ut.

Les mer om krav til dokumentasjon her

Rangering: Hvis det blir flere søkere enn antall studieplasser vil søkere som har fått vikar- eller stipendordning fra Utdanningsdirektoratet for å ta studiet ved NTNU bli prioritert foran andre søkere. Du trenger ikke sende inn dokumentasjon for innvilget vikar- eller stipendordning. Vi sjekker søkerlisten opp mot Udirs database med godkjente søknader ved NTNU.