Fakta
Informasjon er oppdatert av Høgskulen på Vestlandet
.


Om studiet
Er du lærer i skolen, og vil styrke kompetansen din i norsk tegnspråk?
Hvorfor studere Norsk tegnspråk 2?
Denne videreutdanningen vil gi deg spesialisert kompetanse i norsk tegnspråk i undervisningen, og bygger videre på studiet Norsk tegnspråk 1.
Hva lærer du?
Studiet gir studentene fordypet forskningsbasert kunnskap om norsk tegnspråk og tegnspråk kommunikasjon. Målet er utvikling i faget i et profesjonsfellesskap på de enkelte skoler og på tvers av skoler i samarbeid med andre lærere i faget. All undervisning foregår på tegnspråk.
Norsk tegnspråk 2, emne 3 og 4, bygger videre på Norsk tegnspråk 1 , emne 1 og 2. Her kan du lese mer om emnene og eksamen:
Emneplan NTS807 Norsk tegnspråk 2, emne 3
Emneplan NTS808 Norsk tegnspråk 2, emne 4
Tilbudet er et samarbeid mellom fagmiljøene for tegnspråk og tolking ved HVL, NTNU og OsloMet.
Målgruppe
Norsk tegnspråk 2 er et videreutdanningstilbud til lærere som underviser på 1-13. trinn og har bestått tegnspråk 1.
Opptakskrav
Fullført lærerutdanning (grunnskole-/allmennlærer, faglærer, barnehage-/førskolelærer eller praktisk-pedagogisk utdanning).
Følgende tilleggskrav må være oppfylt:
- Bestått Norsk tegnspråk 1 (NTS805/NTS806) 1. -13.trinn.