Fakta
Informasjon er oppdatert av Universitetet i Sørøst-Norge
.


Om studiet
Videreutdanning for lærere som underviser voksne innvandrere. Studiet har fokus på flerspråklighet, sammenlignende språkkunnskap og tilnærminger til læring og deltakelse i ulike situasjoner.
Opptakskrav
Opptakskravet er bachelorgrad, cand.mag.-grad, annen grad eller yrkesutdanning av minimum tre års omfang. Søkeren må i tillegg dokumentere tilsetting med undervisning etter Lærerplan i norsk og samfunnskunnskap for voksne innvandrere.
Hvis en søker ikke dekker opptakskravet, kan realkompetansen vurderes for opptak. Det må i de tilfeller dokumenteres minst 120 studiepoeng fra høyere utdanning og minimum 5 års relevant arbeidserfaring fra arbeid innen norskopplæring, opplæring eller utdanning. Det må også dokumenteres tilsetting med undervisning etter Lærerplan i norsk og samfunnskunnskap for voksne innvandrere.
Du må ha god kompetanse i skriftlig og muntlig norsk for å ta studiet.