Fakta
Informasjon er oppdatert av Universitetet i Innlandet
.


Om studiet
Ønsker du å lære norsk eller videreutvikle norskkunnskapene dine? Da er dette studiet for deg! Du kan starte helt fra begynnernivå, eller søke deg direkte inn til trinn 2 eller 3.
Studiet er for både studenter og ansatte som ønsker å oppnå B2-nivå, tilstrekkelig kompetanse og ferdigheter til å gjennomføre studier på norsk, eller for å komme inn på arbeidsmarkedet i Norge. Studenter ved universitetet som har norsk som andrespråk, kan ha god nytte av å delta på emne 3 og 4.
Vi starter med det helt grunnleggende, så det er ikke nødvendig å kunne norsk fra før. Du må likevel dokumentere generell studiekompetanse, og at du dekker de engelske språkkravene. Den praktiske opplæringa i skriftlig og muntlig norsk kombineres med innføring i norsk samfunn og kultur.
Siden studiet er et deltidsstudium som går over to år, med ett 15-studiepoengsemne i semesteret, er det mulig å kombinere det med jobb eller andre studier.
Opptaksinformasjon
Du søker opptak i vår lokale søknadsweb
Det kreves generell studiekompetanse inklusive dokumenterte engelskkunnskaper, men med unntak for norskkunnskaper.
Søkere må enten være EU/EØS-borgere, eller ha oppholdstillatelse i Norge fra før.
Søkere fra utenfor EU/EØS må dokumentere gyldig oppholdstillatelse i Norge for hele studiets varighet.
For søknadsfrist se toppen av siden