Fakta
Informasjon er oppdatert av Universitetet i Innlandet
.


Om studiet
Ønsker du å fordype deg i samfunnsfag? Dette er studiet for deg som har 30 studiepoeng i samfunnsfag fra før, og ønsker å kvalifisere deg for opptak til mastergrad.
Studiet retter seg mot lærere i grunnskolen som har 30 studiepoeng i samfunnsfag og ønsker ytterligere 30 studiepoeng i faget.
Dette gir grunnlag for å søke opptak til en mastergrad i grunnskolefag med fordypning i samfunnsfag.
Undervisningen i samfunnsfag 2 er på deltid og er felles med universitetets grunnskolelærerstudenter på studiested Hamar. Studiet består av to emner:
- Emne 3 i høstsemesteret - Fordypning i samfunnsfag
- Emne 4 i vårsemesteret - Samfunnsforskning og skole
Opptaksinformasjon
Du søker opptak i vår lokale søknadsweb.
For å være kvalifisert for opptak på studiet må du ha en fullført lærerutdanning inkludert eller supplert med samfunnsfag 1 (30stp) for grunnskolen trinn 5 - 10.
For søknadsfrist se toppen av siden
Videre studier
Lærere med 60 studiepoeng i samfunnsfag kan søke opptak til master i grunnskolefag med fordypning i samfunnsfag.