Nøkkelinformasjon

Om studiet

Er du engasjert i rettferd, demokrati og likeverd – og vil gjøre en forskjell? På Menneskerett og mot utforsker vi menneskerettighetene, aktuelle globale utfordringer og veier til aktivt engasjement.

Er du engasjert i rettferdighet, demokrati og likeverd – og ønsker å gjøre en forskjell? På Menneskerett og mot ved Fana folkehøgskole, utforsker vi menneskerettighetenes historie, aktuelle globale utfordringer og veier til aktivt engasjement.

Klimaendringer handler også om mennesker. Når livsgrunnlag forsvinner, når mennesker drives på flukt eller mister retten til mat, vann og helse, er det et menneskerettighetsproblem. På linjen utforsker vi hvordan kampen for klima og miljø henger sammen med kampen for rettferdighet og demokrati, og hvordan vi alle kan være en stemme for begge deler.

Opptak til studiet

Folkehøgskolene starter opptaket 15. november hvert år.