Nøkkelinformasjon
Om studiet
Få unike møter med folk, kultur og dyreliv. Bli med på kreativ fundraising og skap livsviktig utvikling for skole, landbruk, turisme og idrett i Afrika.
«Skal du forstå fattigdom, må du forstå rikdom»
På Afrika-linja får du nære og personlige møter i en varm og inkluderende kultur. Du lærer om en rekke afrikanske land gjennom innholdsrike studieturer, foredrag, dokumentarer, diskusjoner og film. Vi lager afrikansk mat og du lærer å snakke Swahili. Samtidig ser vi på vårt eget samfunn og forbruk. Hva kan vi lære av hverandre?
100% bistand
Gjennom året jobber vi aktivt med kreativ fundraising og innsamling. 100% av pengene vi samler inn går til prosjektene våre. Dette er ganske unikt.
Du får innsikt i klok ressursbruk for å unngå misbruk og korrupsjon. Klassen er med og bestemer hvordan pengene skal brukes og du får selv se resultatet på studieturene.
Prosjekter
Vi er «venn i hverdagen» for eldre i Elverum, hjelper unge flyktninger med inkludering i lokalsamfunnet, arrangerer aktivitetsdager for hundrevis av barneskoleelever, har bistandsmaraton, panteaksjoner, julespill, annerledes julegaver og støttebrev for å nevne noen måter å fylle bistandskontoen på.