Lønnstakere uten fast bosted (utenlandske lønnstakere på midlertidig opphold) per 1000 sysselsatt

Velg hjemfylke
Sammendrag: Per sted
Vis som: Søyler for 2024

Se andre datasett innen Arbeidsmarked

ArbeidsmarkedEndring i sysselsetting siste 5 år


Sysselsettingsendringen de siste 5 årene er en indikator på den samlede etterspørselen etter arbeidskraft i en region i perioden.

ArbeidsmarkedSysselsatte arbeidsinnvandrere


Indikatoren kan gi en pekepinn på hvor attraktivt fylket er for arbeidskraft fra utlandet og sier noe om både evnen til og behovet for å tiltrekke seg kompetanse fra utlandet. Tilgangen på arbeidskraft fra utlandet vil være påvirket av flere ytre faktorer, som nasjonale innvandringsregler eller økonomisk utvikling og hendelser utenfor Norge, som verken arbeidsgivere eller norske myndigheter rår over. Stor arbeidsinnvandring kan derfor også innebære en sårbarhet for tilgangen på kompetanse.

ArbeidsmarkedArbeidsledighet - helt ledige


Indikatoren viser personer registrert hos NAV som helt ledige.

ArbeidsmarkedArbeidsledighet - delvis ledige


Indikatoren viser personer registrert hos NAV som delvis ledige.

ArbeidsmarkedAntall arbeidsledige per utlyste stilling


Antall utlyste stillinger per registret arbeidsledig (helt ledig) er en indikator på stramheten i arbeidsmarkedet. Den forteller oss hvor mange arbeidsledige som potensielt kjemper om hver utlyst stilling. En lav verdi er en indikator på et stramt arbeidsmarked.